Ta historia zakończyła się dobrze, choć nie zawsze tak jest. Wczoraj wieczorem 14-letnia mieszkanka gminy Brójce poinformowała rodziców, a ci zawiadomili oficera dyżurnego koluszkowskiej policji, iż w Internecie znalazła informację od nastolatki, która myśli o odebraniu sobie życia. W takich sytuacjach liczy się każda minuta, dlatego rzgowscy policjanci zareagowali błyskawicznie.

Szybko ustalono adres dziewczyny, która poinformowała o planach związanych z odebraniem sobie życia. Było to trudne, bo znano tylko jej imię i nazwisko, a ponadto nie było pewności, czy dane te są prawdziwe. Okazało się jednak, że dziewczynka taka istnieje i mieszka w woj. wielkopolskim. Tamtejsi policjanci szybko podjęli działania i wkrótce zapukali do drzwi niedoszłej samobójczyni. Nastolatka była w domu wraz ze swoja mama i początkowo nie chciała się przyznać do wysłania informacji o swoich zamierzeniach, ale potem wyjawiła, że zrobiła to pod wpływem emocji i swój krok traktuje jako głupi żart.

Tym razem wszystko zakończyło się dobrze. Dla opiekunki 14-latki jest to jednak sygnał, świadczący o tym, że nastolatka boryka się z kłopotami. Problemy w niektórych sytuacjach doprowadzają do tragedii, dlatego istotna jest pomoc. Piszemy o tej sprawie, by jednocześnie uzmysłowić Czytelnikom, że w tak dramatycznych sytuacjach mogą skorzystać z pomocy różnych instytucji. Osoby myślące o samobójstwie często wysyłają sygnały, licząc na pomoc. Nigdy nie lekceważmy takiego sygnału! I nie oceniajmy, nie udzielajmy rad!

W kraju można dzwonić na numer alarmowy anonimowo 112, Telefon Zaufania dla Dorosłych pod numer 116 123, Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numer 116 111 oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numer 800 121212.

Źródło: KPP Koluszki

R.Poradowski