Kontynuowane są prace związane z punktowymi naprawami nawierzchni na autostradzie A-2 między węzłami „Łowicz” (A-2/DW704) i „Łódź Północ” (A-1/A-2). W czwartek do godziny 16 ekipy remontowe pracowały na pasie wolnym w pięciu miejscach. Ogólna długość naprawianych miejsc liczy ok. 165 metrów. W czasie prowadzonych prac ruch odbywa się pasem szybkim (lewym), obowiązuje jednak ograniczenie do 80 km/h.

W piątek, 26 listopada, prace będą kontynuowane w dwóch miejscach na tej samej jezdni na 382 kilometrze trasy (bliżej węzła Łowicz) w godzinach 7-12, także na prawym pasie. Z kolei  w sobotę będą prowadzone na jezdni w kierunku Warszawy na 374 i 375 kilometrze w trzech miejscach. W każdym przypadku, podobnie, jak pierwszego dnia robót, ekipy remontowe napotkamy na pasie wolnym.

Natomiast w najbliższy poniedziałek te prace będą kontynuowane w jednym miejscu w okolicy Punktu Poboru Opłat w Strykowie na jezdni w kierunku Warszawy, również na pasie wolnym, przy ograniczeniu do 80 km/h.

Wraz z rzecznikiem prasowym łódzkiego Oddziału GDDKiA Maciejem Zalewskim, który informuje o wspomnianych robotach na A-2, apelujemy o ostrożność tym bardziej, że zanosi się na pogorszenie warunków atmosferycznych.

R.Poradowski