Chińskie przysłowie mówi, że każda wielka wyprawa zaczyna się od pierwszego kroku. Od tego pierwszego kroku zaczynają się również wielkie kariery sportowe. Dlatego z takim zainteresowaniem obserwujemy rozwój karier Huberta (zapasy) i jego młodszej siostry Zuzanny (judo) Szczech z Kalinka. Hubert mimo młodego wieku odnosi już znaczące sukcesy, Zuzanna zaś jest na początku sportowej drogi, ale i ona zaliczyła już podium.

W końcu marca br. Hubert Szczech z PTC uczestniczył w II Pucharze Polski Kadetów w Raciborzu, zajmując II miejsce w kategorii 92 kg, ustępując tylko zawodnikowi ze Swarzędza. PTC uplasowało się drużynowo na piątym miejscu. Zawody miały wysoką rangę i dały szansę zawodnikowi ze rzgowskiej gminy uczestniczenia w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w dniach 19-21 kwietnia br. w Wałbrzychu. Oczekiwania są duże, czy uda mu się zdobyć tytuł mistrza w kategorii wiekowej kadet, waga 92 kg? Mimo kontuzji trapiących ostatnio sportowca, okazał się zawodnikiem wysokiej klasy i nieustępliwym. To może oznaczać kolejny sukces, ale nie uprzedzajmy faktów…

A Zuzanna? Niedawno w Ogólnopolskim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików w Rychwale (ponad 200 zawodników z 15 klubów z całej Polski) w swojej grupie wiekowej (U 13, czyli roczniki 2012-2013) zajęła I miejsce. Świadczy to o jej stopniowym rozwoju i możemy snuć przypuszczenia, że młoda zawodniczka z Kalinka jeszcze nie raz nas zaskoczy.

Ryszard Poradowski