Przed tygodniem odbyła się pierwsza część – sportowa 20. „Powitania lata” w Starowej Górze, w minioną sobotę mieszkańcy zarówno tej miejscowości jak i gminy mogli uczestniczyć w drugiej części – kulturalno- rekreacyjnej, która odbywała się przy ul. Centralnej.  Tradycyjne już po godz. 6 szukano kwiatu paproci, potem odbywały się m.in. pokazy strażackie miejscowej OSP, warsztaty edukacyjne dla dzieci i konkurs wokalny, a także występy młodych artystów ze rzgowskiego GOK i Łodzi. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem starosty powiatu łódzkiego wschodniego Mateusza Karwowskiego i burmistrza Rzgowa Mateusza Kamińskiego.

Na stoisku „Grota”, znanego producenta wędlin i wyrobów garmażeryjnych, można było nie tylko degustować wyroby tej znanej firmy ze Starowej Góry, ale też uczestniczyć w konkursach i dowiedzieć się sporo o produktach QAFP, czyli najwyższej jakości. Mówiła o tym znana ambasador firmy Klaudia Budny, oferując jednocześnie do smakowania wyroby bez konserwantów i zachęcając do „rozpoczęcia swojej przygody kulinarnej z certyfikowanymi wędlinami i mięsami, z których można wyczarować dania zachwycające jakością i najlepszym smakiem”.

Na placu sportowo-rekreacyjnym przy ul. Centralnej pojawiło się tego dnia sporo vipów – radnych miejskich i powiatowych, przedstawicieli Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego, a także sponsorów, m.in. „Ptaka” i „Grota”. Wręczali oni nagrody i gadżety sportowcom, którzy okazali się najlepsi w wielu konkurencjach. Nagrody wręczała m.in. prezes Holdingu „Ptak” Nina Ryszka-Olbrychowska, zastępczyni burmistrza Rzgowa Monika Pawlik i przewodniczący Rady Miejskiej w Rzgowie Jarosław Świerczyński. Wśród licznych gości widzieliśmy m.in. radną powiatową Martę Stasiak, a także b. radnego Leszka Chwiałkowskiego. Piękna pogoda pozwoliła uczestnikom „Powitania lata” bawić się do godzin wieczornych.

Ryszard Poradowski