Już 13-14 kwietnia 2024 roku Rzgów gościć będzie międzynarodowy turniej Puchar Świata w Karate Kyokushin – KYODO WORLD CUP. W weekend w grodzie nad Nerem pojawi się kilkuset najlepszych zawodników z całego świata, rywalizujących w formułach: kumite kyokushin, ibu-kai (kickboxing) i IBU MMA. Nie zabraknie gości honorowych z Japonii, Pakistanu, Francji, Iranu, Cypru, Azerbejdżanu, Ukrainy, Niemiec, Włoch oraz wielu innych państw (łącznie 30), a także reprezentantów naszego kraju. Będą wię niezapomniane przeżycia i emocje.

Patronat nad tym wielkim wydarzeniem sportowym przyjęli: Starostwo Powiatu Łódzkiego Wschodniego oraz burmistrz Rzgowa, Mateusz Kamiński. Szczególnym gościem honorowym będzie prezydent federacji International Budokai Union Kyodo, Kancho Maciej Misiak. To wielkie spotkanie pasjonatów karate odbędzie się w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa przy ul. Szkolnej w Rzgowie.

W niedzielę, 14 kwietnia, w godz. 10-13 odbędzie się dodatkowy element turnieju – seminarium sztuk walki z zakresu karate kyokushin, kickboxingu i MMA, prowadzone przez międzynarodowych instruktorów z całego świata, w tym Shihana Haidara Fayada 5 dan z Iraku. Seminarium jest darmowe dla uczestników Kyodo World Cup.

Jak zapowiadają organizatorzy, turniej będzie niezapomnianym wydarzeniem, które przyciągnie uwagę światowej społeczności karate. Będzie to okazja do obserwowania najwyższej klasy sportowej rywalizacji oraz wspierania naszych ulubionych zawodników w walce o tytuły mistrzowskie.

Ryszard Poradowski