W poniedziałek w Centrum Hurtowym „Ptak” zainaugurowano nowy sezon w branży odzieżowej. Dziewiąta edycja „Ptak Premiery – Wiosna 2023” to największe wydarzenie branży odzieżowej w Europie odbywające się od 6 do 11 lutego 2023 roku. W pierwszym dniu uroczyście otwarto nowy Pasaż Zachodni, który po gruntownej modernizacji zmienił całkowicie wygląd poprawiając warunki pracy najemców i stwarzając lepsze możliwości dokonywania zakupów przez klientów (o tym wydarzeniu piszemy oddzielnie).

Gospodarzami  Śniadania Biznesowego podczas wspomnianej 9 edycji całkowicie odmienionego wydarzenia „Ptak Premiery – Wiosna 2023” byli: prezes Ptak Holding Nina Ryszka i burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, którzy podejmowali licznych gości ze świata biznesu, samorządu i nauki, m.in. członka Zarządu Województwa Łódzkiego Andrzeja Górczyńskiego, dziekana Wydziału Technologii Materiałowej i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej – prof. dr hab. Inż. Katarzynę Grabowską, radnych Rady Miejskiej w Rzgowie z wiceprzewodniczącym Zbigniewem Cisowskim na czele, producentów i kupców, był również przewodniczący Rady Nadzorczej CH – Albert Ptak oraz wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Małych i Średnich Przedsiębiorców Jerzy Romański.

Burmistrz Rzgowa M. Kamiński przypomniał narodziny Centrum Hurtowego „Ptak” u progu lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, zwracając szczególna uwagę na znaczenie tej wielkiej inicjatywy biznesowej nie tylko dla jego twórców, ale i kupców oraz przedsiębiorców i miasta. Z kolei prof. K. Grabowska mówiła o współpracy w zakresie tekstyliów pomiędzy przedsiębiorcami i Politechniką Łódzką. Wspomniany Wydział, którym jako dziekan kieruje od lat, wraz z kadra naukowa i studentami dysponują najnowocześniejszymi maszynami i urządzeniami umożliwiającymi realizowanie najbardziej wyszukanych projektów. Wydział kształci wybitnych projektantów, którzy dzięki pasji i możliwościom technicznym odnoszą liczne sukcesy. Dla producentów i kupców Miasta Mody „Ptak” dobra wiadomość – od jesieni tego roku ruszają studia zaoczne I i II st., będą również studia podyplomowe.

Interesującą ofertę m.in. dla samorządowców, ale i ludzi biznesu, zaprezentował Andrzej Górczyński, mówiąc, że niejednokrotnie szukamy atrakcyjnego wypoczynku daleko od domu, tracąc czas i zdrowie na podróże, gdy tymczasem w woj. łódzkim istnieje coraz więcej miejsc gwarantujących atrakcyjne spędzanie urlopu. 7 parków krajobrazowych, liczne gospodarstwa agroturystyczne i zabytki – to wszystko jest do dyspozycji mieszkańców, tym bardziej, że gospodarze województwa poprzez liczne inicjatywy, m.in. konkursy, starają się wspierać i rozwijać lokalne inicjatywy. W latach 2021-2027 na ten cel Unia Europejska przeznacza w Łódzkiem rekordowa kwota – aż 2 mld 745 mln euro, z czego m.in. 254 mln euro – na innowacyjność i wykreowanie najlepszych, prawie 496 mln euro – dla zielonego Łódzkiego, ponad 414 mln euro dla lepiej połączonego Łódzkiego, ponad 362 mln euro – dla zatrudnienia i integracji województwa. A. Górczyński zaapelował do samorządowców, wytwórców i producentów, by włączyli się do udziału w licznych konkursach, umożliwiając tym samym „mądre wydanie środków”.

We wtorek (7 lutego) – kolejny dzień wspomnianego wydarzenia, tym razem poświęcony głównie szkoleniom dla klientów Miasta Mody „Ptak” (początek godz. 9.30, Hala Północna), wiodące tematy, m.in.: własna działalność gospodarcza, optymalizacja opodatkowania, biznes internetowy, możliwości płatnych kampanii. W środę – m.in. pokazy mody.

R.Poradowski