Oszuści wykorzystują każda okazję, by nas okraść. Jak ostrzega policja, mamy do czynienia z kolejną falą działalności oszustów, którzy za pomocą poczty e-mail podszywają się pod policjantów Centralnego Biura Śledczego Policji. Bądźmy czujni, bo przestępcy są bezlitośni i czekają na nasz błąd. A on może nas drogo kosztować.

Podszywając się pod stróżów prawa, oszuści rozsyłają fałszywe wezwania do CBŚP, informujące o rzekomym „zajęciu komputera” przez służby, w związku z wykrytą m.in. pornografią dziecięcą. Nie reagujmy na tego typu komunikaty, nie przekazujmy osobom nieznanym naszych danych osobowych, informacji umożliwiających zdalny dostęp do konta bankowego, kodów BLIK, danych z karty kredytowej, jak również kryptowalut i gotówki. Ponadto nie klikajmy w podejrzane linki, w szczególności przesyłane za pomocą poczty elektronicznej.

Jeśli otrzymamy takie e-maile, to z pewnością będzie próba wciągnięcia nas w złodziejską grę oszustów. Zachowajmy czujność! Pamiętajmy, że przestępcy są bardzo pomysłowi, oddziaływają na naszą psychikę i emocje.

Źródło: CBŚP

Ryszard Poradowski