Rozpoczął się już gorący 0okres na cmentarzach. W związku z nasileniem odwiedzin i porządkowania mogił najbliższych, wraz z policjantami apelujemy do mieszkańców naszego regionu o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego, a podczas podróży na cmentarz jak i porządkowania grobów pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu swoich rzeczy. Wraz ze wzrostem natężenia ruchu, naszego pośpiechu wzrasta też aktywność złodziei, którzy czekają aby wykorzystać chwilę naszej nieuwagi.

W związku z nasileniem kolejnej fali pandemii koronawirusa policjanci z powiatu łódzkiego wschodniego apelują do mieszkańców jak i odwiedzających nasz powiat gości o właściwe przygotowanie się do podróży na cmentarz. Przede wszystkim pamiętajmy o reżimie sanitarnym, zachowaniu właściwej odległości od siebie jak i unikaniu gromadzenia się większej liczby osób w jednym miejscu. Warto też rozłożyć wizytę na cmentarzu również w inne dni miesiąca, nie tylko w Dzień Wszystkich Świętych czy Dzień Zaduszny. W tych dniach będziemy tez świadkami tłoku na drogach, szczególnie w rejonie cmentarzy, dlatego warto zdjąć nogę z gazu i parkować pojazdy nieco dalej od nekropolii. Chodzi o to, by nie korkować ulic bezpośrednio przyległych do cmentarzy, jak to jest np. w Rzgowie czy Starej Gadce, a to z kolei ułatwi nam wyjechanie z zatłoczonych w tych dniach rejonów..

Pamiętajmy aby nie dawać szansy złodziejowi!

– podczas sprzątania i odwiedzania grobów nie zostawiajmy torebek, saszetek bez nadzoru na ławkach czy pomnikach

– zabierajmy ze sobą niezbędną ilość pieniędzy i wraz z dokumentami chowajmy je w wewnętrznych kieszeniach ubrań, wartościowe przedmioty zostawmy w domu

– starsze osoby powinny w miarę możliwości na cmentarz przychodzić w towarzystwie kogoś bliskiego, to zawsze zwiększa ich bezpieczeństwo

– przyjeżdżając własnym samochodem zamknijmy go dokładnie przed odejściem a na wierzchu nie zostawiajmy wartościowych przedmiotów.

Jak pisze rzecznik prasowy KPP w Koluszkach sierż. sztab. Aneta Kotynia, wystarczy chwila nieuwagi aby stać się ofiarą kradzieży i stracić wartościowe przedmioty. Nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie i właściwie zabezpieczajmy nasze mienie aby nie było łatwym łupem dla złodziei.

Fot. KPP Koluszki R.Poradowski