To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w rzgowskiej gminie w ostatnich latach. Mowa o ul. Granitowej w Bronisinie Dworskim. Kosztem ponad 6,8 mln zł zmodernizowana zostania ta ulica na odcinku ponad 1400 metrów. Choć ostatecznie zobaczymy tylko m.in. nową nawierzchnię ulicy o szerokości 5 – 5,5 m, znaczna część prac infrastrukturalnych ukryta będzie bowiem w ziemi. Powstaną tu nowe instalacje technologiczne, które ułatwią życie mieszkańcom, a także zmodernizowany zostanie system odwodnieniowy, który przedłuży żywotność nowej nawierzchni ulicy.

Ulica Granitowa jest ważną arterią komunikacyjną, gdyż stanowi dogodne połączenie Konstantyny z Hutą Wiskicką i Tadzinem. Po oddaniu do użytku w listopadzie ubiegłego roku Trasy „Górna” Granitowa wpisuje się znakomicie w nowo kształtowany układ komunikacyjny w gminie. Trwające obecnie roboty ziemne stanowią spore utrudnienie dla mieszkańców, ale wykonawca zapowiada, że dostosuje zakres prac do zbliżających się żniw.

W innej miejscowości gminy – Starowej Górze powoli zbliżają się do końca roboty na ulicy Podłogowej. Dla mieszkańców tej ulicy to inwestycja priorytetowa, na którą czekali wiele lat.

Na zdjęciach:

– Ulica Podłogowa w Starowej Górze już niedługo będzie zmodernizowana

– Na Granitowej w Bronisinie Dworskim – na razie księżycowy krajobraz…

Ryszard Poradowski