Nie w ciągu jednego dnia, a kilku świętowano w rzgowskiej gminie Dzień Dziecka. Z pewnością wielką frajdę sprawiono maluchom w Guzewie, gdzie otwarto nowy plac zabaw zlokalizowany przy zrekultywowanym stawie. Mimo deszczowej aury, plac otwarto (z opóźnieniem) i dzieci zyskały znakomicie wyposażony obiekt.

Z kolei dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie oraz niepublicznego przedszkola i żłobka „Akademia Uśmiechu” zwiedzały tramwaj stojący od pięciu lat przy moście na Nerze. Niegdyś takim tramwajem podróżowali rzgowianie pracujący i uczący się w pobliskiej Łodzi, a sentyment do tego pojazdu pozostał do dziś, choć nie kursuje on od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Maluchy interesowały się zarówno samym tramwajem, jak i jego historią. Na koniec tej nietypowej wycieczki dzieci obdarowane zostały przez burmistrza Rzgowa słodkościami i ustawiły się do pamiątkowej fotografii m.in. z opiekunem tramwaju Włodzimierzem Kaczmarkiem z Urzędu Miejskiego oraz paniami ze wspomnianych placówek oświatowych.

Wiele atrakcji z okazji Dnia Dziecka zafundowały maluchom: GOK i GOSTiR. W Hali Sportowej im. Konrada Kobusa stanęły oryginalne dmuchańce, które maluchy bardzo lubią. Odbywały się też liczne animacje, czyli zabawy i konkursy, m.in. plastyczne, zorganizowane przez Ewę Majdzińską z GOK. Z kolei w sali koncertowej Domu Kultury odbył się koncert z udziałem małych artystów.

Fot: GOK, GOSTiR, UM

Ryszard Poradowski