Choć jeździmy teraz wolniej i bezpieczniej, co przekłada się znacząco na spadek liczby zdarzeń na drogach, wciąż niektórzy kierowcy zapominają o zdjęciu nogi z gazu. Potwierdziła to 14 września br. akcja „Prędkość” przeprowadzona w naszym powiecie. Tego dnia policjanci koluszkowskiej „Drogówki” ujawnili na drogach krajowych i wojewódzkich w powiecie łódzkim wschodnim 36 przypadków przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz 1 wykroczenie dotyczące niekorzystania z pasów bezpieczeństwa.

Jak nas informuje rzecznik prasowy KPP mł. asp. Aneta Kotynia, policjanci powiatu przeprowadzili akcję ,,Prędkość”, która trwała w całym województwie łódzkim. Głównym jej celem było przypominanie kierującym o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Policjanci apelują: prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. W połączeniu z brawura i brakiem wyobraźni prowadzi do tragedii na drogach. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań. Wybierając sposób dotarcia do celu nie kierujmy się czasem tylko tym, aby bezpiecznie do niego dotrzeć.

R.Poradowski