Wszelkie roboty naprawcze czy modernizacyjne prowadzone na autostradach w naszym regionie stwarzają pewne ograniczenia. Informujemy o nich zwyczajowo, by kierowcy i podróżni nie byli zaskoczeni i aby w porę mogli zmniejszyć szybkość. Niedostosowanie się do tych warunków może się skończyć tragedia, jak to niedawno było na A-1 w rejonie Rzgowa i Tuszyna.

W związku z koniecznością naprawy skarp, dziś i jutro w ciągu dnia kierowcy napotkają ograniczenia w ruchu na węźle „Piotrków Trybunalski Zachód”. Do godzin wieczornych zamknięta będzie łącznica dla kierunku Gdańsk – Warszawa, zaś na łącznicy dla kierunku Katowice – Warszawa zostanie wprowadzone ograniczenie do jednego pasa. Prace powinny zakończyć się około godziny 18. Jutro będą kontynuowane w godzinach 6-18.

Kierowcy jadący autostradą A1 od strony Łodzi, chcący skręcić w kierunku Warszawy, będą musieli dojechać do węzła „Piotrków Trybunalski Południe”, tam zawrócić i kontynuować podróż drogą ekspresową S-8. W godzinach wieczornych i w nocy ruch będzie się odbywał bez ograniczeń. Za rzecznikiem łódzkiego Oddziału GDDKiA Maciejem Zalewskim apelujemy o ostrożność i uważne czytanie oznakowania.

Dziś o godzinie 9 na autostradzie A-2 ruszyły prace związane z remontem nawierzchni i naprawą dylatacji. Będą prowadzone na jezdni w kierunku Poznania na odcinku 3,5 km – między MOP „Bolimów” i węzłem „Skierniewice” (od km 408,6 do km 405,1). Prowadzenie dwóch rodzajów prac jednocześnie ma na celu ograniczenie do minimum uciążliwości dla kierujących na tak ważnym szlaku komunikacyjnym, jakim jest autostrada A-2.

W miejscu prac ruch będzie odbywał się tylko lewym pasem przy ograniczeniu do 80 km/h. Jadący z Warszawy w kierunku Poznania będą mogli ominąć to miejsce zjeżdżając na węźle „Wiskitki” na DK-50 lub drogę ekspresową S-8 (w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego). Będzie o tym informował stosowny komunikat wyświetlany na mobilnej tablicy. Rzecznik prasowy łódzkiego Oddziału GDDKiA Maciej Zalewski apeluje o rozwagę i cierpliwość, sugerując jednocześnie wybranie alternatywnej drogi.

Źródło: GDDKiA

R.Poradowski