– Na odcinku budowanej autostrady A-1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem – informuje nas rzecznik prasowy łódzkiego Oddziału GDDKiA Maciej Zalewski – rusza kolejny etap układania nawierzchni betonowej. W związku z tym dziś w nocy (z wtorku na środę) kierowcy muszą się tam spodziewać dodatkowych utrudnień i ograniczeń w ruchu. Na wysokości Ochocic (374 km trasy) transportowana będzie maszyna do układania betonu, dlatego w godzinach od 22 do 2 przewidywane są chwilowe wstrzymania ruchu, które, zdaniem wykonawcy, nie powinny trwać jednorazowo dłużej niż 10 minut.

Do podróżujących nocą apelujemy o ostrożność i cierpliwość. Przypominamy o obowiązku stosowania się do poleceń osób kierujących ruchem. Jeśli będziemy chcieli uniknąć postojów, wspomniany odcinek budowanej A-1 możemy ominąć jadąc starą trasą, czyli DK-91.

Jeszcze w tym roku planowane jest oddawanie do użytku zmotoryzowanych fragmentów budowanego ostatniego ponad 60-kilometrowego odcinka autostrady A-1. Roboty na całym wspomnianym odcinku zakończą się w przyszłym roku.

R.Poradowski

Od redakcji: przypominamy wszystkim korzystającym z odcinka A1 stanowiącego część łódzkiego ringu, że trwają i jeszcze potrwają prace remontowe na jego zachodniej jezdni, które skutecznie spowalniają ruch kołowy na odcinku kilku kilometrów. Doradzamy omijanie tego odcinka A1.