Nie tylko rzgowianie robią zakupy w tutejszych sklepach, przyjeżdżają tu także mieszkańcy wielu okolicznych miejscowości, a nawet z południowej części Łodzi. Wygląda na to, że oferta dla klientów już niedługo powiększy się, bowiem przy ul. Tuszyńskiej zbliża się ku końcowi budowa kolejnego obiektu sieciówki. Niedawno otworzyła podwoje swojego pawilonu sieć „Aldi”, do końca listopada ma zakończyć się budowa nowej siedziby dla „Biedronki”, 19 bm. ruszył nowy sklep firmowy „Sinsay”, poszerzając i tak już bogatą ofertę handlową Rzgowa. Kiedyś łodzianie i liczni przybysze przyjeżdżali na zakupy do „Uniwersalu” w Łodzi, teraz wybierają się do Rzgowa mogą sprawić swoim pociechom radość w „Mandorii”.

Choć duże firmy sieciowe polubiły „Rzgów – jest tu już m.in. „Lidl” – wielu klientów woli dokonywać zakupów w niewielkich sklepach blisko miejsca zamieszkania. Takich sklepów jest kilka już w centrum miasta i mają one wierną klientelę. Zawdzięczają to dobremu zaopatrzeniu w towary pierwszej potrzeby i trosce o klienta, co przejawia się m.in. w szybkiej i wygodnej obsłudze. Nawet “Hazet” mimo ciasnej siedziby przyciąga klientów bogatym asortymentem i dobrą obsługą.

Mówiąc o bazie handlowej Rzgowa nie można pominąć Miasta Mody „Ptak” oferującego kilka tysięcy stoisk handlowo-produkcyjnych oferujących głównie wyroby przemysłu lekkiego, m.in. modną odzież krajowych i światowych marek. Dla potrzeb tysięcy klientów zjeżdżających tu z wielu krajów, a także z całej Polski funkcjonuje tu także gastronomia, oferując nie tylko nasze najlepsze potrawy, ale i np. tureckie czy wietnamskie. I na tym polu oferta jest bezustannie poszerzana, podobnie jak wspomniana baza handlowa.

R.Poradowski