Jak potwierdziły zawody wędkarskie organizowane od lat na stawie przy ul. Zielonej w Rzgowie, można było tu złowić taaaką rybę! To udawało się młodym szczęściarzom uczestniczącym w zawodach organizowanych przez Amatorskie Koło Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Czy podczas najbliższych zawodów w dniu 31 maja (godz. 16) pobity zostanie kolejny rekord, jeśli idzie o największą rybę i liczbę uczestników zawodów? Włodzimierz Kaczmarek z Urzędu Miejskiego i wspomnianego AKW jest optymistą, wszak w ostatnich latach imprezy przy Zielonej były udane.

Okazuje się, że w Rzgowie nie brakuje młodych miłośników wędkowania metodą spławikową. Niektórzy z nich zarazili się wędkarską pasją od swoich rodziców. Wśród miłośników wypoczynku nad wodą nie brak także pań i dziewczynek. Tradycyjnie po zawodach młodzi wędkarze będą mogli konsumować kiełbaski prosto z… ogniska.

Wspomnijmy przy okazji, że w Rzgowie nie brakuje miłośników wędkowania. Jeden z organizatorów wspomnianych zawodów – Włodzimierz Kaczmarek z wędką nad wodą wypoczywa od lat. Kiedyś w Zalewie Sulejowskim złowił karpa o wadze 14,5 kg (na zdjęciu).

Ryszard Poradowski