Po miesiącach jesiennych i zimowych dla członkiń KGW w rzgowskiej gminie nastał czas wyjścia w plener i zwiedzania kraju. Panie tradycyjnie w tym okresie organizują wycieczki, które są okazją nie tylko do poznawania kraju, wypoczynku, ale i integracji. Na co dzień bowiem członkinie KGW zajęte są swoimi sprawami rodzinnymi i zawodowymi, nie mając często czasu na spotkania w swoim gronie. Wycieczki i spotkania integracyjne w miesiącach letnich to jednocześnie swoiste „ładowanie akumulatorów”.

– Właściwie wszystkie koła organizują wycieczki krajoznawcze. Koła otrzymały od gminy po 3 tysiące złotych na statutową działalność i wykorzystają te środki m.in. właśnie na wspólne wyjazdy – mówi Danuta Szymczak, szefowa KGW w Starowej Górze i jednocześnie przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet. – 29 czerwca wybieramy się na dwudniową wycieczkę do Uniejowa i Poddębic, więc będzie okazja do skorzystania z term i poznania tamtych atrakcji. W ubiegłym roku byłyśmy na wycieczce w Tarnowskich Górach, poznając przy okazji śląskie zwyczaje i spożywając prawdziwy śląski obiad. Obecnie przygotowujemy się również do dożynek gminnych, które 8 września odbędą się w Starowej Górze, z udziałem starostów Jolanty Bąkały i Dawida Grota.

Do Uniejowa na 3 dni wybierają się też panie ze rzgowskiego KGW. Wycieczkę i wypoczynek sfinansuje im Centrum Handlowe „Ptak”, od lat współpracujące z paniami przy przygotowywaniu oprawy gastronomicznej tradycyjnych spotkań najemców. – Przewidujemy wyjazd 30 osób, które oprócz kąpieli w wodzie geotermalnej skorzystają również ze spływu kajakowego i innych atrakcji – mówi Teresa Baranowska, przewodnicząca Koła od trzynastu lat. – Być może we wrześniu wybierzemy się na winobranie do Zielonej Góry.

Ryszard Poradowski