To już trzecie z kolei takie spotkanie integracyjne mieszkańców Prawdy. Pierwsza część odbędzie się w sobotę (19 bm. godz. 10-15) na placu zabaw dla dzieci. W programie m.in.: konkursy i zabawy dla najmłodszych, pokazy przygotowane przez druhów OSP z Prawdy (m.in. rozkładanie węży na czas, pokaz akcji gaśniczej z kurtyna wodną, prezentacja wozów bojowych), degustacja kulinariów przygotowanych przez panie z miejscowego KGW. W godzinach popołudniowych planowane jest wręczenie nagród zwycięzcom konkursów.

Druga część świętojańskiego spotkania odbędzie się 23 bm. na polanie nad urokliwą Dobrzynką, w rejonie tamtejszego mostu (godz. 18-22). Będzie tradycyjne ognisko, grill i puszczanie wianków – czyli dobra zabawa.

Organizatorem III Świętojańskich Spotkań w Prawdzie jest OSP, we współpracy z KGW. To właśnie mieszkanki Prawdy zainicjowały w 2019 r. tego typu spotkania integracyjne. Imprezę dofinansowano w ramach lokalnego programu minigrantów dla aktywnych mieszkańców, V edycja w gminie Rzgów 2021, realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków gminy Rzgów.

R.Poradowski