Kliknij w poniższy przycisk i zaczekaj aby wyświetlić wersję online Gazety Rzgowskiej
Czy Rzgów może stać się kurortem? – tak, bo pod miastem prawdopodobnie znajdują się gorące solanki. Na razie nie znamy wyników badań wód geotermalnych, ale być może za kilka lat, gdy dobierzemy się do nich, miasto zyska jeszcze jedną szansę. Dziś podobny atut wykorzystuje Uniejów. Gorące pokłady wód w Rzgowie nadadzą się znakomicie do kąpieli, np. w projektowanym basenie krytym.
Jak odkryto rzgowską Madonnę– przez ponad 100 lat nikt nie wiedział, że pod obrazem z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej znajduje się XVII-wieczny konterfekt Madonny. Obraz odkryto przypadkowo podczas prac konserwatorskich i teraz jest najcenniejszym tego typu zabytkiem Rzgowa.
Rzgów da się lubić – mówi podczas rozmowy z reporterem „GFazety” przewodniczący rady Miejskiej Marek Bartoszewski. Choć pan przewodniczący mieszka w pobliskim Grodzisku, właśnie Rzgów od dawna traktuje jako swoje miasto. Stąd troska o rozwój Rzgowa i nietypowa miłość. M. Bartoszewskiemu marzy się miasto dynamicznie rozwijające się, z zadbanym centrum, odnowionymi starymi kamieniczkami, fontanna i pomnikiem króla Kazimierza Jagiellończyka.
Mieliśmy inną wizję powiatu – opowiada starosta powiatu łódzkiego wschodniego Piotr Busiakiewicz. Dzisiejszy powiat jest słabo skomunikowany, do Starostwa, znajdującego się w samym centrum zatłoczonej Łodzi trudno dojechać, ponadto kształt powiatu nie jest najkorzystniejszy. Jednak te mankamenty gospodarzom powiatu udało się zamienić w pozytywy, co było możliwe m.in. dzięki zwiększeniu uprawnień poszczególnych gmin.
„Rzgowianie” tańczą i śpiewają od 25 lat – jubileusz stał się okazją do przypomnienia dorobku Zespołu Pieśni i Tańca, a przede wszystkim zaprezentowania jego znakomitej kondycji. Zespół nie narzeka na brak narybku, dzięki bogatym strojom i szerokiemu repertuarowi jest oklaskiwany na scenach nie tylko naszego regionu. W czerwcu podopieczni Renaty Furgi przebywali na festiwalu w Maroku, gdzie podbili serca tamtejszych miłośników folkloru. Na łamach „Gazety” zobaczyć można fotoreportaż w jubileuszowego występu ZPiT „Rzgowianie”