Przestępczość narkotykowa niczym śmiertelna pajęczyna oplata także nasz region. Choć wydaje się, że w takich gminach jak Rzgów czy Brójce jest ona nieobecna, życie dowodzi czegoś innego. Właśnie policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji powiatu łódzkiego wschodniego w Koluszkach, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, od pewnego czasu podejrzewali mężczyznę, który mógł posiadać znaczną ilość narkotyków. 11 marca br. w godzinach popołudniowych podczas obserwacji jedną z posesji w gminie Brójce, dostrzegli odjeżdżającego młodego mężczyznę.  Gdy go skontrolowali, okazało się, że 35-latek miał przy sobie ecstasy i mefedron. Po nitce do kłębka i wkrótce policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca gminy Brójce, który miał przy sobie i w swoim miejscu zamieszkania oraz budynkach gospodarczych ukryte narkotyki w postaci amfetaminy, mefedronu i marihuany. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 400 gramów środków odurzających. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Jak informuje rzecznik prasowy KPP w Koluszkach mł. asp. Aneta Kotynia, Dowody zebrane w sprawie pozwoliły na przedstawienie im prokuratorskich zarzutów dotyczących posiadania narkotyków w znacznej ilości, co zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. 38-latek usłyszał dodatkowo zarzut udzielania środków odurzających. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Widzew sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Ryszard Poradowski