Wypoczywajmy z rozwagą i bezpiecznie
Nie mamy w rzgowskiej gminie zbyt wielu akwenów nadających się do kąpieli, ale mieszkańcy chętnie korzystają z tak znanych i popularnych zbiorników wodnych jak Zalew Sulejowski czy „Jeziorsko”. W gminie zaś istnieją liczne oczka wodne, szczególnie w rejonie Neru i Dobrzynki. Aktualny staje się więc apel o ostrożność nad wodą, bo nie wybacza ona zarówno brawury jak i błędów. Przypomina o tym rzecznik prasowy KPP w Koluszkach asp. Aneta Kotynia.
Główne przyczyny utonięć praktycznie zawsze są takie same: alkohol, kąpiel w miejscach niestrzeżonych lub objętych zakazem, nieostrożność wypoczywających nad wodą, lekkomyślność i przecenianie swoich umiejętności pływackich. A przede wszystkim ignorowanie zasad bezpieczeństwa. Dlatego też policjanci podczas patroli wciąż przypominają o niebezpieczeństwie, jakie może nas spotkać nad wodą.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podstawowych zasad: n ie wchodźmy do wody po wypiciu alkoholu, przestrzegajmy przepisów i zaleceń podczas kąpieli, nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich, nie pływajmy w sąsiedztwie statków, barek czy zapór na zbiornikach wodnych, nie bawmy się lekkomyślnie wrzucając innych do wody.
Ryszard Poradowski




