Tym razem nie było taaakiej ryby, za to na haczykach wędek należących do młodych amatorów wędkowania nie brakowało „drobnicy”. Najlepszymi okazali się Michalina i Tadeusz ze Starej Gadki, którzy razem złowili 5 ryb, na drugim miejscu uplasował się Alan, na III – Ziemowit, na IV – Adrian, a na V – Filip. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i przyjemność obcowania z naturą. Wszystkie rybki po zważeniu i ocenie przez jury trafiły znów powtórnie do akwenu przy ul. Zielonej, który od lat z okazji Dnia Dziecka gości młodych wędkarzy.
– W zbiorniku są duże ryby, np. amury, ale tego dnia wędkarze nie mieli szczęścia do złowienia takich okazów. Dopisała aura, więc zawody wędkarskie oceniam jako udane – mówi jeden z organizatorów zawodów wędkarskich z Amatorskiego Koła Wędkarskiego w Rzgowie Włodzimierz Kaczmarek.
Młodych pasjonatów wędkowania obserwowali bacznie rodzice, dziadkowie i opiekunowie, byli także burmistrz Mateusza Kamiński, radna powiatowa Monika Krajewska i radny Rady Miejskiej Stanisław Zaborowski. Najlepsi uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe gadżety ufundowane przez Urząd Miejski. Firma „Grot” tradycyjnie zafundowała kiełbaski, które pieczono nad ogniskiem w sąsiedztwie Neru. Dopisała aura, więc pobyt nad wodą był okazją do dobrego wypoczynku.
Dodajmy, wspomniany staw przy ul. Zielonej powstał w 1968 roku przede wszystkim z myślą o pożarach. Dziś pełni także rolę rekreacyjną. Zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży odbywają się tu od ponad 20 lat.
Ryszard Poradowski














