Od początku roku nieczynny jest najważniejszy punkt sprzedaży prasy w Rzgowie, znajdujący się przy wejściu do parku. Przez 20 lat prowadził go Wojciech Pacholski z małżonką. Pan Wojciech przeszedł na emeryturę. Urząd Miejski planuje wydzierżawienie kiosku, by znów wznowiona została sprzedaż prasy i innych artykułów przydatnych w codziennym życiu rzgowian, np.  przyborów szkolnych czy kosmetyków.

Wspomniany kiosk od kilkudziesięciu lat związany jest z przystankiem autobusowym, a wcześniej tramwajowym. Początkowo była tu drewniana poczekalnia, w której sprzedawano także bilety tramwajowe, potem oryginalny dwuczłonowy kiosk z tworzywa sztucznego rozprowadzający prasę, znajdował się tu również punkt gastronomiczny, a wreszcie od sierpnia 2011 roku istniejący przeszklony kiosk.

– Przez dwadzieścia lat prowadziliśmy sprzedaż prasy, wyrobów tytoniowych i innych artykułów, do których przyzwyczaili się rzgowianie – mówi Wojciech Pacholski. –  Jak wynikało z inwentaryzacji, tych różnorodnych artykułów było ponad pół tysiąca. Sporo było też klientów, np. w piątki obsługiwaliśmy ich nawet ok. 300, w inne dni tygodnia – nieco mniej. Wielu mieszkańców posiadało u nas teczki z prenumerowanymi gazetami. Mam nadzieję, że kiosk znów ożyje, bo kilka pokoleń rzgowian przyzwyczaiło się do tej placówki w sercu miasta.

Ryszard Poradowski