To już kolejny zestaw strojów w prawie ćwierćwiekowych dziejach Rzgowskiego Chóru „Camerata”. Chórmistrzyni Izabela Kijanka, która od początku prowadzi zespół, dba o to, by nie znudził się słuchaczom. Stąd ciągle poszerzany repertuar i zmieniający się na scenie wygląd zespołu. Teraz wszystkie panie będą miały kremowe pelerynki z podobnymi kolorystycznie spodniami.

Kilka dni temu oglądaliśmy prototypową pelerynkę. Prezentuje się bardzo dobrze. Prawdopodobnie niedługo zakład krawiecki opuści komplet nowych strojów dla pań z „Cameraty”. Czy panowie też będą mieli nowe ubiory? Nie, im wystarczą tradycyjne garnitury, białe koszule i muchy…

Ryszard Poradowski