Już po raz kolejny rzgowska Rada Miejska przyznała nagrody trzem najlepszym sportowcom, osiągającym znakomite wyniki i rozsławiającym gminę. Nagrody wręczał burmistrz Mateusz Kamiński, w towarzystwie swojej zastępczyni Moniki Pawlik, przewodniczącego Rady Miejskiej Jarosława Świerczyńskiego oraz radnych. Złożyli oni gratulacje i podziękowanie utalentowanym sportowcom rozsławiającym rzgowską ziemię.

Pierwsze miejsce i nagrodę wysokości 4 tys. zł otrzymała Joanna Rakowska, mieszkanka Starej Gadki, uprawiająca od kilku lat modelarstwo lotnicze i kosmiczne. Do osiągnięć zalicza m.in. dwukrotne zajęcie I miejsca w Pucharze Świata w kat F2B Junior oraz Women, dwukrotne zajęcie I miejsca w Mistrzostwach Polski w tychże kategoriach. W tym roku powołana została do kadry narodowej.

Na drugim miejscu uplasował się Fabian Janiszewski (nagroda 3 tys. zł) ze Starowej Góry, uprawiający pływanie sportowe, zajmujący czołowe miejsca w mistrzostwach Polski juniorów młodszych do lat 14 i w zawodach MIKRO GRANTY – I miejsce w konkurencji 200 i 400 m stylem dowolnym, I miejsce na 100 m stylem motylkowym i I miejsce w sztafecie stylem zmiennym lub dowolnym. Najlepszy zawodnik w finale Grand Prix Puchar Polski (kat. 14 lat).

Na trzecim miejscu (nagroda 2 tys. zł) uplasował się Marek Rakowski, mieszkaniec Starej Gadki, brat Joanny, uprawiający także modelarstwo lotnicze i kosmiczne. Ma on na koncie m.in. III miejsce w Mistrzostwach Polski Modeli latających na Uwięzi w kat senior, VIII miejsce w Pucharze Świata w kat. F2B senior, w tym roku podobnie jak siostra powołany do kadry narodowej. 

Ryszard Poradowski