Organizatorzy ferii dla dzieci w hali sportowej GOSTiR nie spodziewali się tylu chętnych, dlatego musieli utworzyć dodatkowa grupę. Na codzienne zajęcia (do godz. 14) przychodzi prawie 80 dzieci, które pod okiem instruktorów uczestniczą w licznych grach i zabawach. Codziennie w sali widowiskowej GOK oglądają bajki. – Przychodzę do hali  chętnie, bo mam okazję do spotkania się z moimi kolegami i pogrania w piłkę, która lubię – mówi jeden z młodych uczestników feryjnych zajęć. Inny z uczestników dodaje: – Mam już dość siedzenia w domu i oglądania telewizji, tu przynajmniej cały czas coś się dzieje.

Oprócz codziennych gier i zabaw w hali sportowej uczestnicy wypoczynku z GOSTiR wychodzą również na zewnątrz. Byli już w EC-1, w najbliższą środę bawić się będą w rzgowskiej „Mandorii”. Skąd taka popularność w tym roku feryjnych zajęć? Dzieci mają dość izolacji wynikającej z pandemii i zdalnej nauki, spragnione są kontaktu z rówieśnikami i ruchu. Zabawy w hali sportowej wszystko to im zapewniają. Choć przez kilka godzin mogą spędzić poza domem, w gronie rówieśników, znakomicie bawiąc się i wypoczywając.

Dodajmy jeszcze, że wspomniane ferie w hali sportowej GOSTiR  finansowane są z tzw. kapslowego, czyli funduszu antyalkoholowego.

R.Poradowski