Wracamy do jednego z najważniejszych tematów w rzgowskiej gminie – bezpieczeństwa mieszkańców na drogach. Choć w ostatnich latach gospodarze gminy zrobili bardzo dużo dla poprawy sytuacji w newralgicznych miejscach, wciąż istnie potrzeba zmian, by nie dochodziło do wypadków i tragedii na drogach. Chyba najgorzej jest na drodze Rzgów – autostrada A1, ale na szczęście gospodarze powiatu zadbali już o modernizację tej arterii, co powinno się rozpocząć niedługo. Na poprawę bezpieczeństwa czeka też droga Rzgów – Pabianice – od lat przeciążona ruchem pojazdów. Niestety, możliwości poprawy bezpieczeństwa, szczególnie pieszych, są tu ograniczone, zapewne trzeba będzie też poczekać np. na rondo na skrzyżowaniu z ul. Guzewską.
Jeśli idzie o bezpieczeństwo rzgowian, Czytelnicy zwracają uwagę na nadmierną szybkość pojazdów poruszających się ul. Tuszyńską i Łódzką, co stwarza zagrożenie szczególnie dla pieszych. Pisk opon przed przejściami dla pieszych w centrum miasta potwierdza to, na co uczulają mieszkańcy.
Z kolei mieszkańcy Starowej Góry zwracają uwagę na centrum tej miejscowości, gdzie w godzinach szczytowych kumuluje się ruch pojazdów. Choć istnieje tu sygnalizacja świetlna, a na drodze – zebry, piesi nie są w komfortowej sytuacji. Być może w przyszłości dobrym rozwiązaniem byłby podziemny tunel z chodnikami dla pieszych, łączący dwie części osady przecięte dwujezdniówką Łódź – Piotrków Trybunalski.
Ryszard Poradowski



