Duże zainteresowanie mieszkańców towarzyszy składaniu wniosków na zakup węgla po cenie ustalonej przez państwo. W ciągu dwóch dni w Urzędzie Miejskim w Rzgowie, gdzie wydzielono specjalne miejsce dla wygody mieszkańców, złożono kilkaset wniosków. Ile będzie ich ostatecznie? – na razie nikt nie wie, bowiem liczba szacowanych uprawnionych do zakupu opału po niższej cenie może ostatecznie nie przystawać do rzeczywistości.

Przypomnijmy, uprawnieni mieszkańcy będą mogli nabywać opał w dwóch turach: do końca bieżącego roku i po nowym roku (po 1500 kg). Sprzedaż opału przez gminę odbywać się będzie w ramach podpisanej umowy z innym podmiotem, czyli składem opału. Nieoficjalnie wiemy, że będzie to skład opału w Rzgowie. Po złożeniu wniosku mieszkaniec otrzyma wiadomość o pozytywnym lub negatywnym jego rozpatrzeniu, potem trzeba będzie dokonać zapłaty za opał i uzgodnić termin odbioru. Samo złożenie wniosku nie uprawnia do zakupu węgla po preferencyjnej cenie.

Kiedy nastąpi dostawa węgla do Rzgowa? Burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński nie potrafi tego powiedzieć, bo jest jeszcze sporo niewiadomych. Wiadomo za to, że będzie to węgiel z jednej z polskich kopalń.

R.Poradowski