Zmniejszenie zagrożenia pandemicznego sprawia, że ożywia się życie w wielu organizacjach i instytucjach w rzgowskiej gminie. Nie obowiązują już maseczki ochronne i limity, np. podczas imprez kulturalnych w Gminnym Ośrodku Kultury i Gminnym Ośrodku Sportu, Turystyki i Rekreacji, a to oznacza, że mieszkańcy coraz chętniej uczestniczą w imprezach zbiorowych. Po prostu stęsknieni jesteśmy za wyjściem z domu i spotkaniami z przyjaciółmi i znajomymi.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią ożywia się też działalność w KGW. 28 maja w Hucie Wiskickiej dojdzie do tradycyjnego spotkania integracyjnego kół KGW. Danuta Szymczak, koordynująca pracę kół w rzgowskiej gminie, wiele sobie obiecuje po tym spotkaniu. Panie bowiem nie tylko organizują różnorodne imprezy dla swojego środowiska, m.in. obchody Dnia Dziecka czy Dzień Ziemniaka, ale też wpływają na przemiany na wsi współpracując bardzo aktywnie z druhami z OSP. Tak jest w wielu miejscowościach, m.in. w Rzgowie, Kalinie i Prawdzie.

Dzięki zmniejszeniu zagrożenia pożarowego łatwiej jest organizować różnorodne zajęcia w GOK, a wiedzą o tym najlepiej szefowa „Rzgowian” Renata Furga i szef kapeli Jarosław Rychlewski. Teraz młodzież może ćwiczyć i przygotowywać się do występów na scenie w dużej grupie, a więc bez ograniczeń liczbowych. Zapewne łatwiej będzie też szefowej „Cameraty” Izabeli Kijance, bo w ciągu minionych ponad dwóch lat wielu chórzystów  z obawy przed pandemią ograniczało wizyty na próbach, a także Markowi Binkowskiemu pracującemu ze śpiewającą młodzieżą.

Na zdjęciu: próba “Rzgowian” w GOK