Wyobraźni wciąż brakuje wielu zmotoryzowanym, o czym świadczy siadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. W „długi weekend” (15-19 bm.) policjanci powiatu łódzkiego wschodniego zatrzymali trzech kierowców będących pod wpływem alkoholu i aż w 56 przypadkach odnotowali przekroczenie szybkości. A ten ostatni „grzeszek” bywa często przyczyna tragicznych zdarzeń na naszych drogach.

W weekend wiele osób wyjechało na wypoczynek. Policjanci wydziału ruchu drogowego KPP w Koluszkach zwracali szczególną uwagę na przekroczenia dopuszczalnej prędkości, stan trzeźwości kierujących, kontrolowali czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Jak informuje rzecznik prasowy KPP sierż. sztab. Aneta Kotynia, funkcjonariusze reagowali na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwracając szczególną uwagę  także na pieszych i rowerzystów.

Jaki zatem był ten weekend na drogach powiatu? W tym czasie doszło do 5 kolizji drogowych i 1 wypadku z udziałem rowerzystów. Niestety, trzech kierowców jechało na podwójnym gazie. Były więc mandaty i inne działania stróżów prawa: nałożono na kierowców 41 mandatów karnych,  a wobec 6 zostały sporządzone wnioski o ukaranie do sądu, zatrzymano też 2 prawa jazdy i 7 dowodów rejestracyjnych. Jakie jeszcze inne „grzeszki” mieli na koncie zmotoryzowani i piesi  w tych dniach? Głównie przekraczanie dozwolonej szybkości (56 przypadków), ale odnotowano też 2 popełnione wykroczenia pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

R.Poradowski