Po całodniowych rozgrywkach wreszcie zbliża się finał II Mistrzostw Polski w Siatkonodze Kobiet. Oto piąty decydujący set – naprzeciwko siatki dwie najlepsze drużyny zawodów: Blockers Łódź (zwycięzca pierwszych mistrzostw) i Zawisza Rzgów. Najpierw Zawisza zdobywa punkt, potem łodzianki wyrównują na 1:1. Następnie prowadzą łodzianki. Przy stanie 7:4 trener łodzianek prosi o krótką przerwę na naradę. Na trybunie nerwowe wyczekiwanie i zagrzewanie do boju fanów obu drużyn. Łodzianki ruszają do ataku, ale popełniają kilka błędów i rzgowianki znów wychodzą na prowadzenie. Łodzianki zaliczają aut i w ten sposób Zawisza zostaje mistrzem Polski! To pierwsze w dziejach Rzgowa mistrzostwo Polski w Hali Sportowej im. Konrada Kobusa!

Po krótkiej przerwie – wręczanie medali i nagród. Trzecie miejsce zajmuje drużyna z Pabianic, drugie – Blokers Łódź i pierwsze – Zawisza Rzgów. Burmistrz Mateusz Kamiński wręcza zwyciężczyniom piękny puchar, gratuluje zwycięstwa i zaprasza do Rzgowa na kolejne mistrzostwa.

Gratulacje składają organizatorzy mistrzostw, a także dyrektor GOSTi R – Radosław Bubas.

Ola Kurczewska – kapitanka drużyny, jak ją określa Ewa Tyll, ambasador mistrzostw i także zawodniczka, choć z powodu kontuzji tym razem nie uczestnicząca w zawodach – jest wyraźnie wzruszona i zaskoczona sukcesem. Na twarzy widać zmęczenie niedzielnymi zmaganiami, ale chętnie udziela publicznie pierwszego wywiadu, ciesząc się sukcesem z dziewczynami z drużyny: Agnieszką Jarczak, Mariolą Kopytowską, Roksaną Oraczewską i Joanną Sadowską. Podziękowania za piękną sportową walkę, dobrą organizację mistrzostw i gratulacje dla zawodniczek wszystkich dziewięciu drużyn uczestniczących w zawodach. Jeszcze seria pamiątkowych zdjęć i II Mistrzostwa Polski w Siatkonodze Kobiet przechodzą do historii. Do historii rzgowskiego sportu przejdzie zapewne i to, że po raz pierwszy właśnie panie zdobyły tytuł mistrzyń Polski, a nie panowie. Czapki z głów, panowie!

R.Poradowski