Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego za inicjowało VI edycje kampanii „Twoje Światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Przypomniano, że niepoprawne oświetlenie samochodu ma nie tylko negatywny wpływ na komfort jazdy, ale może prowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji na drogach.

Jesienią wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, dlatego tak ważne są sprawne, prawidłowo wyregulowane światła. pozwalają one kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, w ramach kampanii odbędą się więc ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach.

Sprawdzenia zaplanowano w dniach: 23.10, 6 i 20.11 oraz 4.12.2021 r. Zainteresowanym pomoże aplikacja Yanosik, która „doprowadzi” kierowcę do najbliższej stacji kontroli wspierającej kampanię. Pełny wykaz stacji będzie można również znaleźć na stronie internetowej policja.pl, dlakierowcow.policja.pl, na stronach jednostek terenowych Policji oraz na stronie yanosik.pl/dobre-swiatla.

Wspomnijmy przy okazji, że policjanci ruchu drogowego, w całym kraju przeprowadzać będą działania kontrolno-prewencyjne, zwracając szczególną uwagę na oświetlenie samochodu

Źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP

R.Poradowski