Żłobek przy ul. Letniskowej 6 dla 14 maluchów jest już niemal gotowy. Dla dzieci otworzy podwoje w przyszłym roku, wcześniej trzeba go wyposażyć w meble i inne niezbędne urządzenia. Wnętrze prezentuje się bardzo dobrze. Dostosowano je do potrzeb maluchów, instalując m.in. ogrzewanie podłogowe. Wcześniej gościły tu różne instytucje, a ostatnio Gminny Ośrodek Kultury, którego pracownicy przenieśli się do nowej siedziby przy ul. Szkolnej. Porównując nowe  wnętrza do tych sprzed lat, należy stwierdzić, że odmieniły się nie do poznania. Podobnie jest z wejściem do żłobka, które także zostało całkowicie przebudowane i wzbogacone o podjazd dla wózków z maluchami. Zagospodarowano też teren wokół, urządzając plac zabaw dla dzieci i parking. Obecnie finalizowane jest ogrodzenie terenu żłobka.

Kolejna tego typu placówka w gminie Rzgów (po Guzewie) to element polityki tutejszego samorządu, który stawia na wspomaganie mieszkańców, szczególnie młodych rodzin. Chodzi m.in. o przyciągnięcie do gminy młodych małżeństw i zapewnienie im opieki nad dziećmi. Następny żłobek wraz z przedszkolem powstaje w Tadzinie, te placówki mieszczące się w jednym nowym budynku także ruszą w przyszłym roku.

Urządzenie żłobka w budynku gminnym przy ul. Letniskowej przyczyniło się nie tylko do poprawy standardu tego obiektu, ale i jego wyglądu. Zaniedbany od lat budynek zyskał nową elewację i stał się ozdobą ulicy Letniskowej.

R.Poradowski