Niedzielny (10 bm.) piknik integracyjny w Czyżeminku zainaugurował rajd rowerowy z udziałem kilkudziesięciu uczestników, będący okazją do przypomnienia dziejów tej miejscowości. Mariusz Agatka, który przygotował się do nietypowej roli przewodnika, opowiadał m.in. o dzisiejszej świetlicy wiejskiej, która wcześniej mieściła biura kółka rolniczego i miała być siedzibą OSP. Dopisała aura, więc po powrocie w rejon świetlicy wiejskiej spędzano czas przy ognisku i pieczonych kiełbaskach, a dzieciarnia korzystała z urządzeń na placu zabaw.

Potem, już we wspomnianej świetlicy, dzięki nowiutkiej aparaturze multimedialnej zakupionej z grantowych środków uzyskanych z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, zaprezentowano mieszkańcom film o sołectwie, który oglądał także burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, a także były miejscowy radny a dziś przewodniczący Zarządu Gminnej Spółki Wodnej Zenon Wawrzyniak. Przy okazji mieszkańcy Czyżeminka oklaskami uhonorowali Marię Depcik, która niedawno otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi.

Piknik w Czyżeminku zorganizowała miejscowa Rada Sołecka wspólnie z KGW, imprezę integracyjną wsparł finansowo także rzgowski samorząd.

R.Poradowski