W krajach zachodniej Europy budowa dróg odbywa się także nocą i w dni wolne, bo wówczas jest najmniejszy ruch na drogach i można uniknąć wielu kłopotów. Powoli i my wyciągamy wnioski z podróżowania po świecie i drogowcy zaczynają remontować drogi nawet w weekendy. A potwierdza to rzecznik prasowy łódzkiego Oddziału GDDKiA – Maciej Zalewski, który informuje, że w celu ograniczenia do minimum utrudnień w ruchu, w ciągu bieżącego weekendu na autostradzie A-2 na jezdni w kierunku Poznania prowadzone będą prace polegające na naprawie dylatacji.

W sobotę, 26 listopada br., na odcinku między MOP-em „Bolimów” i węzłem „Skierniewice” (między km 408 i 405) – w godz. 6-22. W niedzielę, 27 listopada br., między węzłami „Skierniewice” i „Łowicz” (na 395 km) w godz. 6-16. W obu przypadkach w czasie prowadzonych prac ruch będzie się odbywał tylko lewym pasem przy ograniczeniu do 80 km/h.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i cierpliwość, tym bardziej, że aura nie jest korzystna, mamy do czynienia z opadami deszczu i mgłami.

R.Poradowski