Jutro (17 maja br.) rozpoczyna się  kolejny  etap remontu nawierzchni na autostradzie A-2. Po zakończeniu prac w rejonie węzła „Zgierz” kolej na blisko 5-kilometrowy  odcinek trasy (od 355 km do 361 km) obejmujący węzeł „Stryków” (A-2/DK-14). To niezbyt dobra wiadomość dla kierowców, bo na czas prowadzonych robót wyłączone z użycia zostaną dwa kierunki jazdy. Jak informuje rzecznik prasowy łódzkiego Oddziału GDDKiA Maciej Zalewski, nie będzie możliwości wyjazdu od strony Łodzi do Warszawy i nie zjedziemy na węźle z autostrady poruszając się od Poznania w kierunku Łodzi. Pozostałe kierunki, czyli Warszawa – Łódź i Łódź – Poznań będą funkcjonowały normalnie.

Jednocześnie z tymi zmianami pełny ruch we wszystkich kierunkach zostanie przywrócony na węźle Zgierz (A-2/DW-702), co powinno ułatwić ruch lokalny. W miejscu prowadzonych prac ruch w obu kierunkach obędzie odbywał się po jezdni północnej.

W ramach remontu wymienione zostaną dwie górne warstwy nawierzchni (wiążąca i ścieralna), które dodatkowo wzmocnione zostaną stalową siatką. Zakończenie prac przewidywane jest w połowie przyszłego miesiąca. Jednak ze względu na fakt, że układanie masy bitumicznej wymaga bezdeszczowej, suchej aury, termin ten może ulec zmianie.

Za drogowcami apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

R.Poradowski