Na wstępie drobne wyjaśnienie: mówiąc o małej gminie, nie zamierzamy jej mieszkańców dyskredytować, wprost przeciwnie – uważamy, że małe może być nie tylko piękne, ale i bogate pod wieloma względami. Tak właśnie jest ze Rzgowem

W minionym roku w rzgowskiej gminie zarejestrowanych było 2061 podmiotów gospodarki narodowej, w tym 1461 osób fizycznych. Jak się okazuje, liczba podmiotów rośnie z roku na rok, a miniony rok był pod tym względem rekordowy. To ewenement, jeśli idzie o gminy w Łódzkiem. A wynika to nie tylko ze znakomitego położenia Rzgowa, ale i polityki tutejszego samorządu zapoczątkowanej w latach dziewięćdziesiątych, stawiającego właśnie na przedsiębiorczość i wspieranie wytwórców i kupców.

Jakie firmy rozsławiają Rzgów? Z pewnością należy do nich Park Rozrywki „Mandorla” – największy tego typu obiekt pod dachem w Europie, do tego ciągle rozbudowywany i stanowiący już teraz  największą atrakcje turystyczną gminy. Działa tu również firma TME – Transwer Multisort Elektronik, globalny dystrybutor komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. Rozwija się też w szybkim tempie branża  kosmetyczna i medyczna oraz związana z produkcją farmaceutyczną i suplementów diety. Jedna z tych firm – „Delia Cosmetics” cieszy się zasłużoną sławą nie tylko w kraju.

R.Poradowski