Kolejne 10 km jezdni zachodniej autostrady A-1, czyli w kierunku Katowic, otrzymali w tych dniach kierowcy. To oznacza, że jadąc w kierunku Częstochowy i Katowic mają już na tym odcinku do dyspozycji 17 km trzypasmowej jezdni. W ten sposób sfinalizowano kolejny etap budowy ostatniego odcinka A-1. Powoli do końca zbliża się też budowa wschodniej jezdni (kierunek na Łódź).

 Drogowcy muszą jeszcze zakończyć ostatni, 7-kilometrowy fragment jezdni w kierunku Katowic. Według zapowiedzi powinno to nastąpić jeszcze w tym roku, co będzie oznaczało koniec ruchu dwukierunkowego na jezdni wschodniej. W ten sposób cały ponad 24-kilometrowy odcinek A-1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem będzie gotowy do normalnego użytkowania.

Zakończenie budowy obu jezdni ostatniego odcinka A-1 planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Będzie to oznaczało – jak informuje rzecznik prasowy łódzkiego Oddziału GDDKiA Maciej Zalewski – definitywny koniec budowy autostrady A-1 na terenie Polski, czyli połączenie portów trójmiejskich z południową granicą kraju wygodną i bezpieczną trasą najwyższej klasy.

Fot Mirbud

R.Poradowski