Takie wydarzenia jak to uwiecznione na fotografiach Piotra Trębaczyka potwierdzają, że rzgowski Zespół Pieśni i Tańca „Rzgowianie” to w gruncie rzeczy jedna wielka rodzina. 7 maja br. w kościele w Tuszyn Lesie  Justyna Grochulska i Mateusz Szkudlarek wypowiedzieli sakramentalne: „tak”, a świadkami tego byli m.in. członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Rzgowianie”z szefową Renatą Furga i kierownikiem kapeli Jarosławem Rychlewskim na czele. Młodzież w ludowych strojach utworzyła oryginalny szpaler z kwiatami, śpiewała też na cześć Młodej Pary. „Rzgowian” nie zabrakło też  na oryginalnych oczepinach, które zapewne na długo pozostaną w pamięci uczestników tych zaślubin.

Justyna Grochulska przez wiele lat była związana ze „Rzgowianami”, a przyciągnął ją do zespołu brat Maciej, a potem jeszcze wstąpił najmłodszy z rodu. Łącznie w zespole śpiewało i tańczyło czterech przedstawicieli rodu Grochulskich.

Śluby z udziałem członków zespołu to już tradycja „Rzgowian”. Jak policzyła szefowa zespołu R. Furga, śpiewacy i tancerze uczestniczyli już w 13 zaślubinach, stanowiąc zawsze oryginalny element uroczystości tym bardziej, że zwykle  nie brakuje na nich muzyki ludowej i przyśpiewek przygotowywanych specjalnie na te uroczystości. Tak było i tym razem, a „nadworny” poeta Jarek Kuna i inni mistrzowie słowa spisali się znakomicie, przygotowując kolejny zestaw sympatycznych przyśpiewek.

R.Poradowski