Znamy już szczegóły dotyczące Mistrzostw Polski w Siatkonodze Kobiet, które w najbliższą niedzielę odbędą się w rzgowskiej Hali Sportowej im. Konrada Kobusa. Jak nas informuje Ewa Tyll, ambasador mistrzostw, w tym roku o tytuł powalczy 10 zespołów z całej Polski. Mecze grupowe rozpoczynają się o godzinie 9, finał przewidziany jest ok. godz. 19.30. Tytułu bronić będą zawodniczki KS Blokers Łódź.

Siatkonoga to stosunkowo młoda dyscyplina sportowa, szczególnie w wydaniu kobiecym. Narodziła się w latach dwudziestych XX w. w Czechach. To połączenie piłki nożnej, siatkówki i tenisa. Mistrzostwa zostaną rozegrane systemem drużynowym. Do rywalizacji przystąpią drużyny składające się z 4-5 zawodniczek. Organizatorem zawodów jest Polski Futnet, GOSTiR Rzgów, Blokers Łódź, Zawisza Rzgów.

Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Rzgowa Mateusz Kamiński, patronat sportowy – UNIF (światowa federacja futnetu), partner techniczny – ZINA. Partnerzy: Smart Towel, Kneipp, Total Player, sklepbeznazwy.com.pl, Od Świtu do Zmierzchu, Drukosfera, Crazy Socks, Herakles Studio Sportu, E.T. go FILM, Widzewskim Okiem Krecika, Pierwsze Piętro, Pani Pazur Emilia Kowalczyk, Paulina Konrad – dietetyk, Fiero! Pizza.

Dodajmy na zakończenie, że oprócz turnieju głównego zawodniczki wezmą udział m.in. w konkursie „Futnet Skills Challenge”. Przewidziane są również atrakcje i konkursy z nagrodami dla kibiców.

Fot.: I Mistrzostwa Polski w Siatkonodze Kobiet, które odbyły się 7 marca 2020 roku…

R.Poradowski