Mamy coraz więcej dobrych informacji dla kierowców i podróżnych z naszego regionu. Jak nas informuje rzecznik Prasowy łódzkiego Oddziału GDDKiA Maciej Zalewski, o ponad 11 kilometrów wydłuża się odcinek nowej betonowej jezdni między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem! Blisko 5 km nowej betonowej jezdni będą mieli do dyspozycji od jutra kierowcy podróżujący budowaną autostradą A-1 przez województwo łódzkie.

To pierwszy oddawany po okresie zimy odcinek betonu. Nie będzie on jednak bezpośrednim przedłużeniem już istniejącej betonowej jezdni. Pojawi się między miejscowościami: Parzniewice i Norbertów, czyli w odległości blisko 7 kilometrów od używanej aktualnie jezdni betonowej. Taka kolejność wykonywania i przekazywania do użytku poszczególnych odcinków, wynika z kwestii organizacyjnych. Cała betonowa jezdnia wschodnia, według deklaracji wykonawcy, dostępna będzie jeszcze w czasie wakacji.

Kolejny 4-kilometrowy odcinek w kierunku południowym od istniejącej jezdni betonowej zostanie oddany do użytku 9 lipca, następny 2-kilometrowy – (ostatni od południa) od Kamieńska do granicy kontraktu – 30 lipca.

Brakujący odcinek o długości 6,7 kilometra będzie gotowy w połowie sierpnia. Tym samym stara jezdnia tzw. „Gierkówki” przejdzie bezpowrotnie do historii, a kierowcy na całym łódzkim odcinku 64 kilometrów będą mieli do dyspozycji nową betonową jezdnię.

Należy jednak zaznaczyć, że do jesieni na odcinku Piotrków Trybunalski – Kamieńsk będzie obowiązywał układ ruchu 1+1, czyli jeden pas ruchu w kierunku Łodzi, jeden w kierunku Katowic. 18 października wprowadzony zostanie układ 2+2 – po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

UWAGA! W czasie zmiany organizacji ruchu, co nastąpi w piątek w godzinach okołopołudniowych, należy spodziewać się chwilowych zatrzymań ruchu i dodatkowych utrudnień. Nie powinny one jednak trwać dłużej, niż kilka lub kilkanaście minut.

R.Poradowski