Dziś rano (18 maja) ruszyła kontynuacja prac związanych z nanoszeniem docelowego oznakowania poziomego na budowanej autostradzie A-1 między węzłami „Tuszyn” i „Piotrków Trybunalski Zachód”.  Prace są prowadzone na jedni w kierunku Katowic na odc. ok. 3 km (od km 337 do km 340). W miejscu trwających robót ruch będzie się odbywał prawym (wolnym) pasem i będzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h. Początek prac ok. godz. 7.30, zakończenie ok. 18.00.

Rzecznik prasowy łódzkiego Oddziału GDDKiA Maciej Zalewski przypomina, że ze względu na fakt, iż opisywane roboty wymagają suchej, bezdeszczowej aury, w przypadku nagłej zmiany pogody mogą zostać przerwane, a termin wykonania zmieniony.  To normalka w przypadku takich prac, ale na razie aura jest łaskawa. Oby tak dalej! A do kierowców kierujemy apel o rozwagę i rozsądek.  

Jak już informowaliśmy, powoli kuj końcowi zbliża się budowa tego ostatniego fragmentu  autostrady A-1. Nanoszenie docelowego oznakowania poziomego to znakomity sygnał dla nas, użytkowników, że kończy się kilkuletnia gehenna i że ta najważniejsza arteria komunikacyjna w kraju już bez problemów będzie służyć zmotoryzowanym i podróżnym.

Po zakończeniu prac w danym dniu, będzie przywracany ruch całą szerokością jezdni.

Zdjęcia: GDDKiA

R.Poradowski