Dla wielu oszustów  przyjazdy do Rzgowa na „gościnne występy” nic nie straciły na atrakcyjności, choć już niejeden złodziej przekonał się na własnej skórze, że tutejsze centra handlowe lepiej omijać z daleka. Niestety od czasu do czasu zdarzają się tacy, którzy szukają tu łatwego zarobku, jak choćby mieszkaniec Warszawy, który w jednym z centrów handlowych ukradł odzież sportową wartości 5,5 tys. zł.  Został jednak zatrzymany przez policjantów  i grozi mu teraz nawet pięcioletni pobyt za kratkami.

Niedawno pisaliśmy o złodziejskim duecie, który w jednej z aptek, udając troskliwe małżeństwo z dziecięcym wózkiem, kradł cenne kosmetyki. Ich łupy oceniono na kilka tysięcy złotych. Mieli jednak pecha, bo monitoring uwiecznił nie tylko ich kradzieże, ale i wizerunki. Kwestią czasu było aresztowanie kobiety i mężczyzny. I tak się stało. Okazało się, że takich grzeszków mają na koncie więcej…

Oszuści stosują różnorodne metody łatwego zdobywania pieniędzy, o czym mówił jeden z policjantów rzgowskiego Komisariatu podczas środowej sesji Rady Miejskiej. Apelował do mieszkańców (sesja była na żywo transmitowana w internecie), szczególnie osób starszych, by nie dały się oszukać przez wyspecjalizowane gangi złodziei i nie udostępniały np. swoich danych osobowych czy bankowych. Gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości – kontaktujmy się z bankiem lub policją. A że rozpoczęły się wakacje i okres urlopów, policja apeluje też o rozwagę i ostrożność na drogach, bo nadmierna prędkość, brawura i alkohol wciąż zbierają żniwo. Zabezpieczajmy też należycie nasz majątek i pamiętajmy, że dobry sąsiad jest wprost nieoceniony.

R.Poradowski