Hubert Szczech, znakomity młody zapaśnik ze rzgowskiej gminy startuje w najbliższy weekend w mistrzostwach Polski w Gomulinie (gm. Wola Krzysztoporska), będących jednocześnie kwalifikacjami do  mistrzostw Europy w poszczególnych kategoriach. Hubert weźmie udział w tych zawodach, choć dokucza mu kontuzja ręki.

Hubert Szczech (rocznik 2007), absolwent Szkoły Podstawowej w Kalinie, trenujący od szóstego roku życia, ma już na swoim koncie sporo sukcesów sportowych, m.in. zajął I miejsce w turnieju młodzików w  Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Zapasach w stylu klasycznym, w kat. wagowej do 85 kg, zaś  w grudniu ubiegłego roku podczas Międzynarodowego Memoriału im. Tadeusza Wnuka, gdy po raz pierwszy wystartował  w kat. kadet, zdobył brązowy medal, co było dużym sukcesem i niespodzianką. W ubiegłym roku Hubert otrzymał nagrodę rzgowskiego samorządu, a w tym roku – powiatu łódzkiego wschodniego.

Czy i tym razem Hubertowi uda się odnieść kolejny sukces? – przekonamy się za kilka dni. Młodego sportowca wspiera na co dzień cała rodzina, a szczególnie tata Przemysław, najważniejszy kibic, a także mieszkańcy Kalinka, gdzie mieszka od lat.

Na zdjęciu: młody zapaśnik z Kalinka odbiera nagrodę starosty powiatu łódzkiego wschodniego

R.Poradowski