Niejeden sportowiec czy artysta nie miał tylu oklaskujących go wielbicieli co rzgowskie przedszkolaki śpiewające i tańczące podczas Festiwalu Twórczości Dziecięcej „Bajkowe Tańce”, zorganizowanego przez Przedszkole Publiczne hali sportowej GOSTiR. Dwanaście grup z Przedszkola Publicznego w Rzgowie pod okiem swoich pań  śpiewało i tańczyło niejednokrotnie po raz pierwszy podczas tak dużej imprezy. A że maluchy spisywały się znakomicie, nagradzano je burzliwymi oklaskami.

Słowa zachęty do tej wspaniałej zabawy przekazali uczestnikom Festiwalu: burmistrz Mateusz Kamiński z zastępczynią Moniką Pawlik, a także prezes Holdingu „Ptak” Nina Ryszka i radna powiatowa Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz. Prezes N. Ryszka obdarowała maluchów 325 bezpłatnymi biletami do Candy Parku w Rzgowie, z gigantycznymi dmuchańcami kochanymi przez dzieci. – To była niezwykle udana impreza – podsumowała Festiwal dyr. Przedszkola Mariola Mikołajczyk. – Na słowa uznania zasłużyli wszystkie maluchy, a także panie, które przygotowały poszczególne grupy do występów.

Trud włożony w przygotowanie maluchów do występów przyniósł wspaniały efekt. Złożyły się na to oryginalne stroje i choreografia, a wszystko to nawiązywało do najpiękniejszych bajek. Miło było patrzeć na opiekunów maluchów, wzruszonych i żywiołowo nagradzających swoje pociechy oklaskami.  A na finał były wspólne tańce i puchary ufundowane przez Magdalenę i Piotra Pietraszczyków. Oto kilkanaście migawek z tej udanej imprezy.

R.Poradowski