Szampańską zabawę w jednym z domostw Tuszyna zapewne na długo zapamięta 53-letni piotrkowianin. Nie spodziewał się bowiem, że stróże prawa znajdą u niego marihuanę i że nockę spędzi w policyjnej izbie zatrzymań. 

Około godz. 21 policjanci z Komisariatu Policji w Tuszynie został wezwani na jedną z posesji na terenie miasta, gdzie miało dojść do zakłócania spokoju mieszkańców. Gdy policjanci przybyli na miejsce i przystąpili do legitymowania osób, jeden z mężczyzn świadomie wprowadzał w błąd funkcjonariuszy nie podając prawdziwych danych. 

Doświadczeni policjanci zorientowali się, że legitymowany 53-latek podaje im fałszywe dane. Podczas przeszukania mężczyzny, który, jak się okazało, był nietrzeźwy, znaleziono przy nim 4 gramy suszu. Noc spędził więc w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut – za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pobytu za kratkami. 

Warto przypomnieć przy okazji, że zgodnie z obowiązującymi przepisami jesteśmy zobowiązani podać interweniującym stróżom prawa prawdziwe dane osobowe, w przypadku gdy nie posiadamy przy sobie dowodu tożsamości. Zatajenie tych danych lub wprowadzenie w błąd policjantów może skutkować zatrzymaniem i doprowadzeniem do komendy policji.

Ryszard Poradowski