Rozmowa z pierwszą w Polsce zawodniczką i ambasador futnet, rzgowską radną – Ewą Tyll

   – Ta nietypowa raczej dyscyplina sportu zapoczątkowana została w latach dwudziestych XX wieku w Czechach, łącząc w sobie trzy popularne gry sportowe: siatkówkę, tenis i piłkę nożną – jakim sposobem ta dyscyplina trafiła do Rzgowa?

   – W Rzgowie siatkonoga pojawiła się już kilka lat temu, kiedy chłopaki z łódzkiego klubu Blokers zaczęli wynajmować halę GOSTiR na treningi. Wtedy jeszcze byłam jedyną kobietą trenującą ten sport. Obecnie jest nas więcej i odbywają się tu także treningi dziewczyn, a od 2020 roku organizujemy w Rzgowie Mistrzostwa Polski Kobiet. Wraz z trenerem/organizatorem Michałem Kłosińskim uznaliśmy, że Rzgów to idealne miejsce na tak prestiżowy turniej.

   – Ile dziewczyn trenuje siatkonogę?

   – Obecnie pod okiem Michała Kłosińskiego trenują dziewczyny z Zawiszy Rzgów, Pabianic oraz z Blokers Łódź. Treningi odbywają się średnio 2 razy w tygodniu w rzgowskiej hali, a w sezonie letnim – na korcie tartanowym przy orliku za halą.

   – Czy wiemy już ile zespołów wystartuje w Mistrzostwach w Rzgowie?

   – Wstępnie liczymy na udział 12 drużyn (tyle ile w tamtym roku), ale termin zgłoszeń jeszcze nie minął więc nie jest to pewna i ostateczna liczba.

   – Z czym wiąże się Pani tytuł ambasadorki mistrzostw?

   – Tytuł ten nadano mi z racji stażu i doświadczenia w tej dyscyplinie (jako pierwsza kobieta w Polsce zaczęłam trenować futnet i 3 razy brałam udział w Mistrzostwach Świata kobiet). Z powodu leczonej kontuzji nie mogę jeszcze wziąć udziału jako zawodniczka, dlatego też powierzono mi tak zaszczytną funkcję. Jako ambasadorka mistrzostw, będę dbać o promocję oraz pokazanie tej dyscypliny sportu „od kuchni”. Reportaże, wywiady i relacje będzie można śledzić na stronie Polskiego Futnetu https://www.facebook.com/polskifutnet

Rozmawiał R.Poradowski